slavic craft

Inwestycje

Inwestycja

w beczki z destylatami

Grupy destylatów różnią się od siebie materiałem z którego zostały wyprodukowane; na przykład whisky jest destylatem zbożowym, rum destylatem z trzciny cukrowej, a cognac z winogron, później leżakowanymi w beczce. Czym zatem jest leżakowany destylat z malin czy pigwy? Zupełnie nową kategorią produktu. 

I tak, i nie. Zawiłości prawne w Polsce sprawiają, że musieliśmy wprowadzić odpowiednie rozwiązania, abyście mogli z nami inwestować. W przypadku zainwestowania w beczkę (pojemności od 5 do 225 litrów) z destylatem, sama beczka staje się natychmiast Waszą własnością, natomiast alkohol wewnątrz musi przez cały okres leżakowania należeć prawnie do nas. Wynika to z faktu, że alkohol leżakuje na terenie składu podatkowego i podlega procedurze zawieszonej akcyzy. Z tej procedury mogą korzystać jedynie firmy z odpowiednimi pozwoleniami, a osoby fizyczne nie. Procedura ta pozwala zapłacić należną akcyzę dopiero po wywiezieniu beczki ze składu, czyli nawet 10 lat po produkcji, zamiast od razu. Alkohol może należeć od razu do Was, jeśli również od razu uiścicie z nami w Urzędzie Skarbowym należną akcyzę. Tak, czy inaczej, beczkę po przynajmniej trzyletnim leżakowaniu możecie odebrać na swoją własność, wykorzystać jako nietypowy prezent ślubny, czy urodzinowy, albo pozostawić ją w naszych rękach z gwarancją zwrotu przynajmniej 15% (z waloryzacją) po 3 latach.

Ostateczna minimalna gwarantowana stopa zwrotu ustalana jest indywidualnie w zależności od wyboru drewna na beczkę i znajdującego się w niej destylatu oraz okresu leżakowania. Minimalny okres leżakowania to 3 lata, maksymalny to 18 lat. Czym dłużej beczka jest u nas, tym wyższą minimalną stopę zwrotu gwarantujemy. Najniższa minimalna gwarantowana stopa zwrotu (w przypadku 3 lat) to 15% z waloryzacją, a najwyższa (w przypadku 18 lat) to 100% z waloryzacją początkowej wartości inwestycji. 

Nie. Tokeny zostały wprowadzone przez inne gorzelnie, aby umożliwić podział jednej beczki na większą ilość inwestorów.. My oferujemy starzenie destylatów owocowych wyłącznie klientom zdecydowanym na całą beczkę (od 5l do 225l), a umowę podpisujemy z utartymi prawnymi rozwiązaniami.

szukasz pewnej inwestycji?

napisz do nas