współpraca

żywiołak & Slavic Spirits

wspólna misja & wspólny duch
0201_fot. Rekografia

WSPÓLNA MISJA

Spostrzegając, że jesteśmy grupami z takim samym duchem i celami, lecz działającymi w dwóch różnych branżach, postanowiliśmy połączyć nasze siły. Z tej współpracy wyłonił się twór niecodzienny oddający energię dwóch polskich marek. Jako Słowianie Słowianom postanowiliśmy dostarczyć Wam produkt godny szlachty. Konkurując z gigantami branży i komercji musimy wykorzystać wszystkie nasze atuty zwinności biznesowej, dzięki czemu powstała oferta produktu najwyższej klasy, a jednocześnie wyjątkowego dzięki drewnianej figurce wewnątrz, która w czasie pozytywnie wpływa na smak alkoholu. Pomóżcie nam rzucić rękawicę szkockiej whisky, niech włoskie prosecco zostanie tym razem na półce i zanurzcie się w prasłowiańską siłę waszych korzeni.

wSPÓLNE PRODUKTY

Zapragnęliśmy przekazać konsumentom prawdziwy feedback zespołu Żywiołak w kwestii smaku produktów Slavic Spirits. Podczas sesji Q&A na żywo pod Warszawą na polu wawawake, rozmawialiśmy o muzyce i trunkach. Podczas tego spotkania zebraliśmy wrażenia członków zespołu na smak trunków. Reakcje dostępne są na stronie w karcie każdego produktu a wybrany najlepszy cytat został wydrukowany w formie banderoli producenckiej i znajduje się na każdej z butelek, będąc oryginalnym śladem ducha zespołu w naszym produkcie.

0076_fot. Rekografia
Slavic Soul

BioGRAFIA

Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów zespołu, które doprowadziły go do swej rynkowej pozycji. A były to m.in. główna wygrana w rockowym konkursie "Młode Wilki", Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, Nagroda Publiczności na Festiwalu "Mikołajki Folkowe", wykorzystanie muzyki zespołu w grze "Wiedźmin II", nagrania w obrębie gier komputerowych: "Wiedźmin III", "Word of Tanks" czy "League of Legends", dzika karta w konkursie Eurowizji oraz dwie nominacje do "Fryderyków".

Dziś Żywiołak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Grupa ma za sobą dziesiątki występów polskich i zagranicznych i doczekała się statusu pioniera folku eksperymentalnego

Początki zespołu Żywiołak sięgają 2005 roku, kiedy to spotykali się grający wcześniej m.in w Kapeli ze wsi Warszawa i ich troLe Robert Jaworski oraz Robert Wasilewski, gitarzysta i współzałożyciel formacji Open Folk. Rezultat tego spotkania, do którego później dołączyły wokalistki Anna Piotrowska, Izabela Byra oraz bębniarz Maciej Łabudzki, utrwalony został w pamięci słuchaczy przez pierwszą EP`kę zespołu - "Muzyka psychodelicznej świtezianki" i album "Nowa ex-tradycja". Muzyczne nowatorstwo oraz wyciągnięcie na światło dzienne nieeksploatowanego jeszcze dotąd artystycznie pojęcia "demonologii ludowej", szybko wprowadziło formację na salony muzyki folkowej i alternatywnej.

Kolejne albumy: "Nowa mix-tradycja", "Globalna wiocha", "Muzyka psychoaktywnego stolema", "Pieśni pół/nocy" i "Wendzki sznyt", to muzyczne kooperacje w obrębie wielu kolejnych osobowości artystycznych, z których wyłonił się aktualny skład Żywiołaka.

Stanowi go grający niezmiennie m.in na lirze korbowej i fideli renesansowej Robert Jaworski, wokalistka, szałamaistka i flecistka Wiktoria Kwiatkowska oraz gitarzysta basowy i lutnista Kamil Strzyżewski. Ta trójka odpowiedzialna jest finalnie za kształt artystyczny zespołu, który w grudniu 2022 roku oddaje do rąk słuchaczy, poprzedzony m.in utworem "Sol Invictus", kolejny album zatytułowany "Dekonstrukcja historyczna I". Tak jak w albumach poprzednich, zespół sięga w nim do przedchrześcijańskich symbolik oraz mało znanych pokładów polskich tradycji. Na podstawie jeszcze funkcjonujących w folklorze dawnych pieśni świątecznych, zespół podejmuje się trudnego zadania, próby rekonstrukcji istniejących już tylko szczątkowo dawnych mitów słowiańskich.

– Żywiołaki

Robert

Lider zespołu

Robert jest założycielem zespołu ŻYWIOŁAK dodatkowo jest rodzimokulturowym łowcą potrafiącym wyciągać słowiańskie duchy wprost z atmosfery.

Wiktoria

wokalistka zespołu ŻYWIOŁAK

Jak nikt inny potrafi nagle, nie do poznania przemienić zwykłą wielkomiejską atmosferę występu. Niczym szamanka przenosi słuchacza wprost w prasłowiańską rzeczywistość.

Kamil

gitarzysta

Kamil, to gitarzysta zespołu. Jako jeden z neosłowiańskich ekspertów z wrodzonym dla siebie stoickim spokojem, szczegółowo analizując smaki potrafi przenieść je wprost z butelek do najbardziej odjechanych słowiańskich brzmień.

Robert

Mina Roberta sekundy przed wypowiedzeniem słowa "SZTOS!"

Wiktoria

Mina Wiktorii kiedy ktoś mówi Już... a Ona leje dalej XD

Kamil

Mina Kamila sekundy przed puentą, "Jaaakki zapach!"

Slavic Spirits

fanpejdż Slavic Spirits
FANPEJDŻ zespołu Żywiołak