Figurka

rozpoznanie serii

historia

próby

Do zdjęć z zespołem zostały wykorzystane figurki będące prototypami. Dopiero po zesji zdjęciowej z zespołem seria dostała napis Slavic Spirits & Żywiołak

serie

pierwsze 500szt

Na pierwszych 500 sztukach wciąż uczyliśmy się optymalności w produkcji masowej tych elementów. Dlatego zrezygnowaliśmy z graweru w, którym laser pracuje jak drukarka warstwa po warstwie, gdyż zajmowało to 120 minut dla 18 figurek. Powstała optymalizacja w formie graweru liniowego gdzie głowica podażą za wyznaczonymi liniami. Dzięki temu czas produkcji skrócił się do 45 minut na 18 figurek oraz zwiększyła się wyrazistość wzoru. Ostatecznie w serii pierwszych 500 szt produkcyjnych powstało 16 szt z głębokim grawerem, 40szt z uśmiechniętymi ustami, a reszta tak jak na zdjęciu. Jako, że zwracamy uwagę na przyjemne drobne elementy charakterystyczne ostatnie 350szt z tej serii dostało przebicie promieniem lasera w miejscu źrenic, tak że gdy patrzy się pod światło promienie przechodzą na wylot.

serie

Powyżej 500szt

W tych seriach wprowadziliśmy zmiany. Zmienił się znak "Ręce boga" za namową Roberta z zespołu Żywiołak oraz linie rąk figurek. Jako, że wykorzystana technologia, czyli grawerowanie i wycinanie laserowe niesie ze sobą pewne zalety postanowiliśmy skorzystać z możliwości, które daje. W jednym wkładzie produkuje się 18 szt a dla tej technologii produkcja 18 szt unikalnych figurek trwa dokładnie tyle samo co identycznych. W tej serii każda z 18 szt figurek jest inna posiadając różne wyrazy twarzy oraz oznaczenie numeryczne, zgromadzisz je wszystkie ?