craft polish brand

o Nas

historia i zespół

Marka

Slavic Spirits - Wierni Przodkom

Historie większości firm rozpoczęły się od jakiejś lokalnej, czy narodowej tradycji oraz, nomen omen, historii samej w sobie. Choć i w tym wypadku było nie inaczej, gdyż ta historia i pomysł rozpoczynają się od bardzo starego rodzinnego przepisu na zielną śliwowicę, tak duch marki i zrozumienie jej misji nie musiały być wcale tak oczywiste.

Choć dzisiejsi Słowianie w zasadzie nie praktykują swoich dawnych rytuałów, które łączyły z przodkami, również ze względu na utracone w historii obrzędy, czy ich dzisiejszą nielegalność,  istnieją wciąż na świecie ludy, miejsca i lustrzane obrzędy i rytuały nawet bardzo dalekich kultur, jak choćby meksykańskiego plemienia Huiczoli z ich gorzkim kaktusem, który niczym nasze rodzime muchomory, pomaga porozmawiać z duchami przodków, zrozumieć ich życzenia oraz własną spuściznę.

Pomijając już sposób zrozumienia i dotarcia w głąb własnej duszy i kultury, istotnym jest, iż założyciele Slavic Spirits zrozumieli doskonale jak ważna misja im towarzyszy. Byli w stanie zrozumieć, o ile więcej własnej historii i bogactwa, które utraciliśmy i zapomnieliśmy, o ile więcej poszanowania dla swojej ziemi ojczystej i przodków można mieć samemu oraz wnieść w życia innych Polaków i wszystkich innych Słowian.

Tak narodził się duch marki Slavic Spirits, której misją jest poszanowanie tradycji naszych przodków czerpanie z ich energii i używanie surowców, które od pokoleń były używane na tych ziemiach tak aby dostarczyć Państwu produkt, wyśmienity z duchem i energią tych ziem.

Pragniemy również, abyś dzięki nam, doświadczył niedoświadczonych smaków, aromatów, tradycji i dosłownie zanurzył się w starożytnej, zapomnianej magii. To nie jest zwykła okowita zbożowa, To nie jest zwykły bimber. To coś znacznie, znacznie starszego, niosącego w sobie element pierwszych cywilizacji, pierwszych Słowian. Możesz sensorycznie doświadczyć czegoś, czego doświadczali ludzie w przeszłości, a co zostało zapomniane na kolejne dziesiątki pokoleń. Przenieś się z nami w czasie, powróć do starej magii i połącz ze Słowiańskimi Duchami.

Zespół

Budowanie każdej marki jest owocem pracy wielu osób. Zapraszamy do poznania naszego zespołu.

galeria wybranych zdjęć

photo gallery

Poniżej wybrane zdjęcia. Większość naszych zdjęć pochodzi z sesji fotograficznych organizowanych przez Slavic Spirits lub jest kupiona bezpośrednio od fotografa. W tym miejscu podziękowania. Dla Mateusza Kiblera za wsparcie na wczesnym etapie przedsięwzięcia i wiele świetnych zdjęć. Dla Wiktora Nowaka za zdjęcia pra-prototypu i prototypu listewek. Dla Małgorzaty Tosik za zdjęcia z muzeum włókiennictwa. Dla firmy wawawake.pl za udostępnienie pięknej przestrzeni na pierwsze spotkanie z zespołem Żywiołak oraz elastyczność w prowadzeniu nagrań i zdjęć


Dla Bartosza Janiczek (Rekografia) za cudowne zdjęcia produktowe, zdjęcie kobiety w płomieniach oraz sesję z zespołem Żywiołak. Bartek jest zawodowcem i ma wyjątkowe wyczucie estetyki, planu i kompozycji. Jest po-prostu artystą.

connect with us