Nowoczesne manufaktury łączą tradycję i innowacje

Autorskie rozwiązania

"A komu to potrzebne, a dlaczego?"

Nietypowe rozwiązanie

nasze innowacje

Autorskim rozwiązaniem Slavic Spirits jest "umieszczanie beczki" w trunkach w postaci drewnianych rzeźbionych listewek zamiast umieszczania alkoholu w beczce.

"A komu to potrzebne, a dlaczego ?"

Świeżo wyprodukowany alkohol jest przezroczysty. Alkohole "kolorowe" typu rum, whisky, czy cognac nabierają koloru od leżakowania w beczce. Czym więcej czasu alkohol przeleży tym bardziej bursztynowy się staje. W tym procesie zmienia się smak i aromat alkoholu, dlatego długo leżakowane trunki osiągają astronomiczne ceny.

nasze innowacje

Postanowiliśmy odwrócić proces i "włożyć" beczkę do alkoholu, zamiast wlewać go do niej. Dzięki temu zabiegowi smak i aromat destylatu będzie zmieniał się na Twoich oczach, na Twojej półce. W taki sposób będziecie mogli w pełni doświadczyć tego, co sam gorzelnik, kiedy testuje smak alkoholu na przestrzeni lat leżakowania. Widząc rosnące zainteresowanie nietypowymi produktami i doświadczeniami, a w tym niepowtarzalnością smaku, jesteśmy pewni, że nasze trunki dostarczą dokładnie tego: nietypowych i niezapomnianych doznań.

nasze innowacje

Rekomendujemy kupno kilku butelek z jednej serii i otwieranie ich kolejno przy różnych okazjach w odstępach czasu, obserwując zmianę aromatów i wpływ naszego totemu. Dodatkowo aby przekazać słowiańskiego ducha postanowiliśmy fizycznie zamknąć go, jak dżina w państwa butelce, w formie drewnianego totemu, fizycznie zmieniającego smak trunku w czasie. Czym dłużej przytrzymasz ducha w butli, tym smak stanie się jeszcze bardziej złożony.

nasze innowacje

Po wielu próbach nasze figurki przybrały formę totemu wycinanego i grawerowanego za pomocą lasera. Obrabianego według znanej tylko nam receptury a następnie opiekanego w odpowiedniej temperaturze. Drewno jest specjalnej selekcji a różne typy drewna dają inne aromaty. Wybrane przez nas gatunki są optymalne do trunków w których są włożone.

Polish crat brand

slavic Spirits

 

Zobacz nasze produkty: